Jihozápadní obchvat města v lokalitě Hliniště

Obrátila se na nás Andrea Vašíčková, která se stala veřejnou zástupkyní pro projednávání územního plánu ve věci jihozápadního obchvatu města.

Lidé z této části města se obávají, že obchvat v navrhované trase znehodnotí oblasti Hliniště a Lalůvky, které jsou vhodná především pro bydlení a rekreaci – takových už je ve městě málo. Obchvat město potřebuje, ale máme pocit že město, kraj ani úřad územního plánování dostatečně nezvážili jiné varianty, například vedení obchvatu mimo katastr města, už od Stránecké Zhoře, nebo ještě odvážnější možnost, vedení severní trasou společně s koridorem pro vysokorychlostní trať a nově plánované zkratky Velké Meziříčí -> Křižanov.

Obchvat města na silnici II. třídy financuje kraj Vysočina. Snahu o ustanovení veřejného zástupce v této věci podporujeme. Je třeba získat 200 podpisů, pokud se je podaří sehnat, úřad územního plánování se touto námitkou bude muset zabývat s patřičnou vahou. Po zkušenostech s esíčkem na Třebíčské jednoduše požadujeme, aby nejen dopravní stavby procházely důkladným projednáním. Zájemci o podpis téhle petice se mohou obrátit na tyto kontakty, které mají v ruce, nebo ve své provozovně podpisový arch. Děkujeme

Věříme, že další kontaktní osoby a obchody budou přibývat, nebojte se přihlásit v diskuzi, nebo SZ. Děkujeme.

Odkaz na návrh územního plánu pro veřejné projednání zde: https://tinyurl.com/y2l7p4r3

Jihozápadní obchvat města v lokalitě Hliniště