Ivana Bíbrová

Vzdělání

  • Gymnázium Velké Meziříčí
  • Gymnázium J. G. Mendela Brno, pomaturitní studium: pracovník životního stylu
  • Pedagogická fakulta MU Brno, český jazyk, literatura a výtvarná výchova pro střední školy
  • Jazykové kurzy v Anglii

V dětství s partou z činžáku nejraději hrála na schovku, a pokud neměla ruku v sádře, i házenou na „Rudolfáku“ a zpívala ve Včelce. V zimě jezdila na pytli plněném slámou a v noci s kamarády polévala hřiště kvůli bruslení a hokeji.


Pracovala jako laborantka na úpravně vody, praktikantka na gymnáziu, prodavačka, uklízečka, dělnice, asistentka technické kanceláře i jako au-pair v Anglii. Od roku 2001 učí český jazyk a literaturu a výtvarnou výchovu na základní škole Sokolovská.

V roce 2002 ji občané zvolili do Zastupitelstva města Velkého Meziříčí a poté znovu v letech 2006 a 2010. V letech 2002 až 2010 byla členkou Rady města. V současném volebním období je členkou kontrolního výboru města, pracovala také jako členka školské komisekomise životního prostředí.

Miluje svobodu a demokracii. Vítr ve vlasech, obzor moře, pohled na krajinu, kvetoucí zahradu, stromy a Vysočinu i rychlou jízdu na lyžích. Obdivuje Havlíčka, Masaryka a Havla a lidi, kteří mají odvahu bojovat za správnou věc. Díky neuvěřitelné podpoře rodiny a přátel uskutečňuje své nápady.

„Setkání s občany města a místních částí, rozhovory nejen o podobě Náměstí, ale i o problémech, které nás všechny tíží a neřeší se, mě postavily před rozhodnutí znovu jít do místních voleb.

Osud Velkého Meziříčí mi nebyl, není a nebude nikdy lhostejný, a proto chci pro něj a jeho obyvatele a děti jen to NEJLEPŠÍ. Ráda bych o problémech hovořila otevřeně a snažila se nemalovat věci narůžovo.

Přeji si, aby se naše malé Velké Meziříčí stalo městem 21. století, ve kterém se nám bude dobře společně žít.“