Martin Štindl

Do Velkého Meziříčí ho přivedla práce. Město mělo zanedbaný archiv a on – jako absolvent oborů historie a archivnictví – věděl, jak o něj pečovat. Bohatství a krása zdejší historie Martinovi přerostla v celoživotní pouto, k němuž časem přibyla rodina, děti a dnes už také vnuk.

Martina možná znáte jako autora knih či článků z Velkomeziřčska. Na veřejnosti poměrně často přednáší a občas demonstruje.

V poslední době odvedl kus práce například na nové expozici v kostelní věži a při přípravě projektu „kameny zmizelých“.

„Znám historii našeho města včetně jejích silných i slabých stránek. Dějiny jsou naším společným dědictvím, ke kterému se vyplatí ve veřejné diskuzi přihlížet. Minulost nezměníme, ale může přinášet poučení a vždycky odhaluje kořeny problémů.

V roce 2018 pro mě Společně VM bylo nadějí na generační i obsahovou změnu. Od roku 2020 jsou potřebné změny konečně vidět. Pro město bude prospěšné udržet nastoupený trend!

Vytěžme z velkomeziříčské historie maximum! Pro povzbuzení turistického ruchu, pro záchranu zděděných památek i pro utváření naší společné identity.“

Martin Štindl kandiduje jako číslo 17 do zastupitelstva Velkého Meziříčí. Zjistěte, kdo další kandiduje za Společně VM a podpořte nás v úsilí o změny k lepšímu ve Velkém Meziříčí!