Jak se bydlí na Hliništích

V pátek 3. června od 16 hodin se koná slavnostní otevření odpočinkové zóny na sídlišti Hliniště. Půjde o příležitost k setkání nejen obyvatel Hlinišť, ale i všech, kdo se zajímají o kvalitu života na našich velkomeziříčských sídlištích a ve městě celkově.

Na místě nové odpočínkové zóny totiž měl původně stát další bytový dům. Až iniciativa obyvatel sídliště a aktivně vstřícný postoj vedení města původní plány změnila. Potřebujeme totiž byty a bytové domy ne jako pouhé noclehárny, ale i jako místa k životu.

Fotky z místa a pohled na věc od Pepy Matějíčka, jednoho z iniciátorů vylepšení (a našeho nového člena) vám přinášíme níže:

Na Hliništích bydlím od roku 2008. Od začátku existence bytových domů v této lokalitě jsem postrádal dostatečné vyžití pro děti a odpočinkové zóny pro dospělé. V době, kdy byl na Hliništích pouze jeden bytový dům, jsme situaci řešili svépomocí. Pro děti jsme vyrobili pískoviště, rodiče posedávali na improvizovaných lavičkách u garáží.

S rozvojem této lokality a výstavbou několika dalších domů se však situace stala neúnosnou. Děti neměly místo, kde by se mohly scházet. Míčové hry se hrály na parkovišti mezi auty, neexistovalo žádné posezení pro maminky s kočárky nebo starší spoluobčany.

Rozhodli jsme se spolu se sousedy Josefem Nedomou, Jiřím Sýkorou a Věrou Ocké, že se situaci pokusíme řešit s vedením města. Sepsali jsme jednoduchý seznam nápadů a myšlenek pro zlepšení volnočasových aktivit na Hliništích a domluvili si schůzku na radnici.

V té chvíli jsme vůbec nečekali, jak se situace vyvine. Díky této iniciativě máme dnes před domem perfektní odpočinkovou zónu, nově vysázené stromy a dětské sportoviště. Tato komplexní realizace výrazně převyšuje původní očekávání, se kterými jsme na radnici šli.

Proto bych chtěl vyzvat spoluobčany Velkého Meziříčí, aby se nebáli konstruktivní cestou společně s našimi zastupiteli zkvalitňovat život ve velkomeziříčských městských částech.

Slavnostní otevření volnočasového parku se uskuteční v pátek 3. června 2022 v 16 hodin.

Josef Matějíček