Alexandros Kaminaras

Od dětství tvořil součást týmu – kamarádů z vesnice nebo spoluhráčů z fotbalové kabiny. Nejspíš proto má smysl pro týmovou hru a zdravé soupeření. Díky rodičům mohl vstřebávat vlivy různých prostředí.

Do roku 2020, kdy byl za Společně VM zvolen historicky nejmladším starostou, se živil v Praze a ve Velkém Meziříčí jako architekt. Podstatu starostenské funkce vidí ve skutečně každodenní snaze o lepší život ve městě.

Ve vedení města se svými kolegy provedl některá důležitá rozhodnutí jako například urychlený návrat zatáčky na Třebíčské ulici do původní a odjakživa jediné rozumné trasy; obnovil úplně zastavené práce na rekonstrukci náměstí; rozhodl, že rozvojová lokalita Čechovy sady II nabídne bydlení pro dvakrát větší množství lidí, než se původně plánovalo.

 

 

Řecké jméno není ve zdejších končinách úplně obvyklé

„Táta je kyperský Řek, máma a generace jejích předků pochází z Olší nad Oslavou. Potkali se v Lybii, kam byla maminka vyslána jako zdravotnice v rámci mezinárodní dohody o pomoci ve zdravotnictví. Jednoho dne jí vítr na pláži přivál do cesty slunečník, který pohotově chytila… a seznámila se tak s majitelem slunečníku, mým tátou. V raném dětství jsme hodně cestovali po blízkém východě, táta totiž pracoval jako stavební inženýr pro mezinárodní firmu.

Od sedmi let jsem už vyrůstal v Olší nad Oslavou, vystudoval velkomeziříčské gymnázium a architekturu v Praze se stáží v Singapuru. Od roku 2019 žiju opět ve Velkém Meziříčí.“

Jak vidí svoji práci

„Dělám práci, která mě ohromně naplňuje, protože jejím smyslem je starost o lidi a zlepšování prostředí, ve kterém žijeme. Každý den si vážím té možnosti posunout město vpřed. Jsem rád, že kolem sebe mám skvělý tým lidí, za kterým jsou vidět výsledky. Děkuji všem za podporu a spolupráci!“

Alexandros Kaminaras kandiduje jako číslo 1 do zastupitelstva Velkého Meziříčí. Zjistěte, kdo další kandiduje za Společně VM a podpořte nás v úsilí o změny k lepšímu ve Velkém Meziříčí!