Jan Bílek

Vzdělání

  • Střední průmyslová škola stavební v Jihlavě, obor pozemní stavitelství
  • Fakulta stavební VUT v Brně, obor statika železobetonových inženýrských konstrukcí

Napište Honzovi

jan.bilek@spolecnevm.cz

Rodák z Velkého Meziříčí. Největší lumpárny páchal v dětství na sídlišti v Čechově ulici. Dobrý základ do života získal krosením na kole BMX a stavěním bunkrů v každém křoví a zákoutí sídliště.


Po studiích a prvních pracovních zkušenostech v Brně se vrátil do Velkého Meziříčí. Nyní pracuje jako vedoucí stavební firmy se zaměřením na železobetonové konstrukce.

Velký fanoušek a návštěvník hudby, filmu, divadla a kultury obecně. Občasný organizátor sportovních a kulturních akcí.

Ve volném čase se pokouší hrát fotbal, založil a vede spolek Malá kopaná Velké Meziříčí. Jezdí na kole po kopcích Vysočiny a Balkánu. Dovolené prožívá ve vyspělých i méně vyspělých koutech světa. Pozoruje tamní hory, kulturní krajinu i městský život.

Byl jsem hrdý na to, že se u nás konala profesionální architektonická soutěž na podobu Náměstí, ale část zastupitelů ji bez odborných argumentů smetla ze stolu.

Vadí mi nekoncepční řešení některých stavebních zakázek ve městě a překrucování informací směrem k veřejnosti. Rád bych vzbudil zájem občanů o komunální politiku a vtáhnul je do diskuze s odborníky a zástupci města při plánování nových projektů.