Slova podpory, kterých si vážíme

„Jsem přesvědčen, že Alex Kaminaras, jako kandidát na příštího starostu, je ta nejlepší alternativa pro rozvoj města i jeho obyvatele.“

František Smažil, ANO 2011
místostarosta Velkého Meziříčí

Vážení spoluobčané.

Využívám této možnosti a chci podpořit kandidaturu Ing. arch. Alexandrose Kaminarase na starostu města pro nadcházející volební období.

Alexe jsem velmi dobře poznal za poslední čtyři roky v zastupitelstvu a více než dva a půl roku každodenní společné práce na radnici města. Charakterizoval bych jej jako inteligentního cílevědomého člověka a čestného chlapa s velkým pracovním nasazením a „tahem na bránu“.

Jak jistě víte, je vystudovaným architektem s velmi dobrou angličtinou, kteréžto vzdělání považuji za významný bonus pro nejvyššího představitele města. Navíc je obdařen velmi dobrými komunikačními schopnostmi a kultivovaným projevem, které prokázal při mnoha kulturních a společenských akcích. Díky těmto schopnostem a odborným znalostem získával respekt při jednáních, které z pozice starosty města absolvoval.

Výčet uskutečněných, rozpracovaných a připravovaných akcí dosvědčuje, že vedení města bylo aktivní a ve spolupráci s úředníky si uplynulé roky na radnici pouze „neodseděli“. 

Jsem přesvědčen, že Alex Kaminaras, jako kandidát na příštího starostu, je ta nejlepší alternativa pro rozvoj města i jeho obyvatele.

Ing. František Smažil

Kandidáti do zastupitelstva 2022

Volby do zastupitelstva Velkého Meziříčí se konají už 23. a 24. září.

Představujeme vám naše kandidáty do těchto voleb. Partu lidí, kteří pod jménem Společně VM svými nápady, aktivitou a prací prosazují zdánlivě prostou věc – změny k lepšímu v našem městě!

Kam kráčíš, Velké Meziříčí?

Setkání se starostou a diskuze nad rozvojovými plány našeho města

Přijďte ve čtvrtek 23. června v 18.00 na Starou poštu (zahrádka Blues Brothers) – mapa.

Starosta Alex Kaminaras nás na začátku zevrubně seznámí s plány na rozvoj města v oblastech jako je, bydlení, zdravotnictví, doprava, životní prostředí, sociální věci, vzdělávání, volný čas, kultura, sport, urbanismus a strategický rozvoj.

Následovat bude blok věnovaný tématu, který vyberou účastníci hlasováním.

Zakončíme volnou diskuzí, blokem určený pro otázky a připomínky na jakékoliv téma.

Používáte-li Facebook, budeme rádi za potvrzení účasti u události.

Jak se bydlí na Hliništích

V pátek 3. června od 16 hodin se koná slavnostní otevření odpočinkové zóny na sídlišti Hliniště. Půjde o příležitost k setkání nejen obyvatel Hlinišť, ale i všech, kdo se zajímají o kvalitu života na našich velkomeziříčských sídlištích a ve městě celkově.

Na místě nové odpočínkové zóny totiž měl původně stát další bytový dům. Až iniciativa obyvatel sídliště a aktivně vstřícný postoj vedení města původní plány změnila. Potřebujeme totiž byty a bytové domy ne jako pouhé noclehárny, ale i jako místa k životu.

Fotky z místa a pohled na věc od Pepy Matějíčka, jednoho z iniciátorů vylepšení (a našeho nového člena) vám přinášíme níže:

Na Hliništích bydlím od roku 2008. Od začátku existence bytových domů v této lokalitě jsem postrádal dostatečné vyžití pro děti a odpočinkové zóny pro dospělé. V době, kdy byl na Hliništích pouze jeden bytový dům, jsme situaci řešili svépomocí. Pro děti jsme vyrobili pískoviště, rodiče posedávali na improvizovaných lavičkách u garáží.

S rozvojem této lokality a výstavbou několika dalších domů se však situace stala neúnosnou. Děti neměly místo, kde by se mohly scházet. Míčové hry se hrály na parkovišti mezi auty, neexistovalo žádné posezení pro maminky s kočárky nebo starší spoluobčany.

Rozhodli jsme se spolu se sousedy Josefem Nedomou, Jiřím Sýkorou a Věrou Ocké, že se situaci pokusíme řešit s vedením města. Sepsali jsme jednoduchý seznam nápadů a myšlenek pro zlepšení volnočasových aktivit na Hliništích a domluvili si schůzku na radnici.

V té chvíli jsme vůbec nečekali, jak se situace vyvine. Díky této iniciativě máme dnes před domem perfektní odpočinkovou zónu, nově vysázené stromy a dětské sportoviště. Tato komplexní realizace výrazně převyšuje původní očekávání, se kterými jsme na radnici šli.

Proto bych chtěl vyzvat spoluobčany Velkého Meziříčí, aby se nebáli konstruktivní cestou společně s našimi zastupiteli zkvalitňovat život ve velkomeziříčských městských částech.

Slavnostní otevření volnočasového parku se uskuteční v pátek 3. června 2022 v 16 hodin.

Josef Matějíček

Velké Meziříčí: Společně VM bude opět kandidovat, tentokrát se starostou v čele

Stejně jako před čtyřmi lety bude Společně VM kandidovat ve volbách do zastupitelstva Velkého Meziříčí.

Termín voleb včera stanovil prezident Miloš Zeman na 23. a 24. září.

Lídrem naší kandidátky bude současný starosta Alexandros Kaminaras. Ten by se podle nás měl stát znovu starostou. Během svých prvních dvou let ve funkci totiž dokázal, že:

  1. Je pracovitý a dokáže důstojně reprezentovat naše město.
  2. Zvládá koordinovat činnost města za mimořádných situací (COVID, tornádo na Moravě, uprchlíci z Ukrajiny).
  3. Dbá na rekonstrukci a rozvíjení toho, co již město má a mělo by sloužit i nadále (příprava rekonstrukce a parkování na náměstí, areál zdraví, koupaliště, účelové komunikace, park na Hliništích).
  4. Systematicky posunuje vpřed velké a dlouhodobé projekty, zároveň v nich prosazuje zásadní změny k tomu, aby se v těchto místech lépe žilo (Hliniště III, Čechovy sady II, SVIT).
  5. Nabízí spíše postupné změny než revoluční cestu nebo ukvapené zahazování toho, co funguje.

Zkrátka se osvědčil a může být i po další 4 roky dobrým starostou.

Snahou Společně VM by pak bylo tvořit Alexovi, vedení města a radě města potřebnou podporu v zastupitelstvu. Z celé naší členské základny chceme poskytovat nápady, zpětnou vazbu, kritiku, kontrolu i povzbuzení k lepším výkonům.

„Moc si vážím důvěry, kterou do mě kolegové ze Společně VM vkládají, a budu se ji snažit naplnit. Jsem přesvědčen, že jedině dlouhodobá a kvalitní práce vede ke zlepšení života v našem městě.“ okomentoval tyto snahy Alex Kaminaras.

V nejbližších týdnech a měsících budeme sestavovat kandidátní listinu a program. Připravujeme sérii letních akcí, ale na kus řeči nás můžete zastavit nebo oslovit kdykoliv – kontakty viz www.spolecnevm.cz.

Uvědomujeme si, že město v uplynulých pěti letech ztratilo velké množství energie ve více či méně zbytečných rozbrojích. Za každou cenu proto budeme hledat co nejširší okruh partnerů, kteří do toho půjdou s námi.

Děkujeme všem, kdo nás podporují nebo podpoří, a stejně tak všem, kdo se o velkomeziříčskou politiku aktivně a konstruktivně zajímají.

Půjde to!
Společně VM